O mé tvorbě

 

      Veškeré výrobky tvořím zarputile manuálně. Bez použití strojů motory poháněných, jen s využitím vlastní energie a se základní řezbářskou výbavou. V lese, na louce, u vody nebo kdekoli, kde to zrovna jde. Nástroje stále sebou. V zimě a za nepřízně počasí v jurtě.

      Zastávám názor, že hluku je všude kolem neúnosně, nechci přispívat dalším... Mám rád tichou, klidnou, pomalou a precizní práci, každému kousku věnuji hodně času. Nemám v úmyslu "chrlit" kus za kusem, jeden jako druhý. Mé výrobky jsou každý originálem.

      Používané dřevo je z okolí, ve kterém se pohybuji. Většinou pěšky, případně na kole. Nic nekácím, zpracovávám pouze dřevo živly a věkem "předpřipravené". Každý kousek se snažím opečovávat tak dlouho, dokud nejsem s výsledkem plně spokojen. Při konečném broušení výrobky průběžně namáčím, čímž se výrazně snižuje nepříjemné "zdrsnění" dřeva při kontaktu s tekutinou. V konečné fázi jsou několikrát ošetřeny kvalitním přírodním olejem. 

 

    Způsob prodeje

      Věřím, že my, co máme rádi poctivé rukodělné výrobky se obejdeme bez e-shopů a podobných neosobních způsobů prodeje. Nejlepší je osobní kontakt - výrobky si prohlédnout, osahat. Pokud to není možné, věřím, že popisky a fotografie výrobků jsou dostatečné. Stačí mně kontaktovat buď telefonicky, případně e-mailem.